SLUŽBY

Vaše první návštěva u terapeuta čínské medicíny probíhá jako rozhovor s terapeutem, kdy se zaměříme na váš aktuální problém, který chcete řešit. V rámci cca hodinového rozhovoru probereme nejen váš základní problém, s kterým přicházíte, ale důkladně probereme váš celkový zdravotní stav, vaše bolesti, vaše pocity, ale mnohdy i příznaky, které pro vás budou zcela nepodstatné, kterým nepřikládáte žádnou váhu. Ale i zdánlivě nepodstatné příznaky, hrají roli ve stanovení správného obrazu vaší nemoci. V západní medicíně bychom hovořili o stanovení diagnózy.

V čínské medicíně k určení obrazu vaší nemoci (určení příčiny nerovnováhy vašeho organismu) slouží tzv. 10 diagnostických okruhů (otázek). Otázky se týkají okruhu preference chladu nebo tepla, pocení, bolestí hlavy, trávicích potíží, gynekologie, ostatních bolestí těla a dalších oblastí.

Poté co probereme všechny tyto okruhy, si prohlédnu váš jazyk a zkontroluji pulz. Diagnostika jazyka a pulzu slouží k závěrečnému potvrzení stanoveného obrazu nemoci. Protože jak jazyk (jeho barva, povlak, síla povlaku nebo jeho barva či útvary na jazyku), tak i pulz (jeho síla na různých pozicích, v různých hloubkách, jeho napjatost, pravidelnost i rychlost) by měly napomoci k finálnímu určení vašeho obrazu nemoci a následného stanovení léčebného postupu.

Jak vidíte, tak 1.návštěva není žádnou stresující záležitostí, budeme si povídat v příjemném a přátelském prostředí a mnohdy i první možnost se vypovídat a probrat to co vás tíží, už je dobrým začátkem k úspěšné léčbě.

Fytoterapie neboli bylinná léčba je jedním ze základních pilířů tradiční čísnké medicíny. Po určení obrazu vaši nemoci (diagnozy) vám sestavím recept na míru (přímo dle vašeho konstitučního typu a dle potíží, které jsme probrali v rámci vstupní diagnostiky).

V rámci bylinné léčby využíváme cca 300 různých bylin. S čínskými bylinami se pracuje již několik tisíc let, proto jsou jejich účinky detailně prozkoumány a zaznamenány. U jednotlivých bylin v čínské medicíně jsou popsány podrobné účinky jednotlivých jejich částí (kořenu, stonku, nati, listí, květů). Každá jednotlivá část byliny může mít jiný účinek. Ví se přesně na jaký orgán působí, do jaké dráhy vstupuje, jaké je teplotní povahy i chuti. Díky veškerým těmto znalostem je možno sestavit směs ušitou přímo vám na míru. Bylinná terapie pomáhá vašemu tělu navrátit se ke zdravé rovnováze, k posílení vašeho těla,

Bylinky se pak užívají v různé formě podle závažnosti řešeného problému. Nejsilnější formou jsou bylinné odvary, pak bylinný granulát a je možnost také vyrobit tablety.

Doporučuji každému, aby někdy vyzkoušel bylinky dle tradiční čínské receptury. Síla těchto receptur je opravdu ojedinělá.

Akupunktura je vedle fytoterapie jedním ze základních nástrojů tradiční čínské medicíny, který napomáhá k nastolení rovnováhy vašeho organismu.

Našim tělem probíhá 12 řádných drah (dle základních orgánů) a 8 mimořádných drah. Každá dráha má své konkrétní body, jejichž stimulací můžeme ovlivnit proudění energie QI v těchto drahách. Pokud Qi proudí plynule a správně, je naše tělo v rovnováze a zdravé. Jakmile dojde k narušení rovnováhy proudění Qi (zpomalování, stagnace), objevuje se nemoc.

Pomocí akupunktury můžeme ovlivnit proudění této Qi a pomoci tělu k obnovení jeho rovnováhy.

Akupunktura vám může pomoci nejen u bolestí pohybového aparátu, ale i u ostatních potíží, jako například migrény, menstruační bolesti, trávicí potíže a mnohé další.

Dietetika je nedílnou součástí léčby podle tradiční čínské medicíny. 

Na potraviny se v čínské dietetice nahlíží stejně jako na bylinky. Vzhledem k tomu, že jíst musíme, a to každý den, mají potraviny, které jíme, velký vliv na náš zdravotní stav. Dlouhodobě špatný způsob stravování, může být právě spouštěčem našich zdravotních potíží. A i pokud náš zdravotní problém není přímo způsoben stravou, tak jej strava může velmi zásadně ovlinvit, ať už pozitivně nebo negativně.

Není univerzální jídlníček, který by se dal předepsat každému. Při vstupní diagnostice je určen váš konstituční typ, váš obraz nemoci a na základě těchto údajů, je vám doporučena úprava vašeho jídleníčku, doporučeny potraviny, který by měly být jeho nedílnou součástí a ty kterým byste se měli vyvarovat.

Jedná se o čínskou léčebnou masáž. Od západní masáže se odlišuje principem působení i vlastním provedením. Jednotlivé techniky se aplikují bez masážního oleje a přes látku. Cílem masáže je obnovit tok energie Qi (čchi) v drahách a tak navrátit organismu zdraví a rovnováhu. Jsou účinné již při konkrétních problémech (ať pohybového aparátu nebo i ostatních nemocí), tak jsou i dobrou prevencí jakýchkoliv onemocnění.

Baňkování odstraňuje blokády a uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvení svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, ovlivňuje problémy se zažíváním a posiluje imunitní systém.