MASÁŽE

Přináší celkovou relaxaci a uvolnění organismu. Ulevuje od bolesti hlavy, odstraňuje bolesti zad a šíje, uvolňuje ztuhlé svaly, odbourává stres, prokrvuje pokožku, zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitu a přináší spoustu dalších pozitiv.

Jedná se o čínskou léčebnou masáž. Od západní masáže se odlišuje principem působení i vlastním provedením. Jednotlivé techniky se aplikují bez masážního oleje a přes látku. Cílem masáže je obnovit tok energie Qi (čchi) v drahách a tak navrátit organismu zdraví a rovnováhu. Jsou účinné již při konkrétních problémech (ať pohybového aparátu nebo i ostatních nemocí), tak jsou i dobrou prevencí jakýchkoliv onemocnění.

Spoušťové body – hmatatelná zatuhlá místa ve svalech mohou vyvolávat přenesenou bolest v jiných částech těla. Například bolesti beder mohou způsobovat body na hýžďových svalech, bolesti šíje nebo bolesti hlavy mohou být například důsledkem spoušťových bodů ve svalech na lopatkách nebo na prsních svalech. Ošetřením těchto bodů může dojít k rychlé úlevě a podstatnému snížení až úplnému vymizení bolesti.

Baňkování odstraňuje blokády a uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvení svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, ovlivňuje problémy se zažíváním a posiluje imunitní systém.

Dornova metoda je jemná manuální technika, která šetrně za aktivní spoluúčasti klienta navrací klouby a obratle do svých původních pozic. Díky Osteodynamice je metoda rozšířena nejen na kloubní spojení, ale i na pojivové tkáně, což jsou vazy, šlachy a fascie.

Je vhodná při problémech s bolestmi zad, kyčlí, bolestmi hlavy, při skolioze.

Šetrnou metodou srovnává délky končetin, postavení pánve, jednotlivé obratle a ostatní kloubní spojení. Tím dochází k navracení do jejich přirozené polohy a dochází k úlevě od bolestí, které byly nerovnováhou způsobeny.

Relfexní masáž plosky nohy působí na tělo odlišným způsobem než klasická masáž. Dokáže sáhnout přímo do metabolických procesů v hloubce těla. Tyto masáže mají velmi silný regenerační i léčebný účinek.